ND  Low Ancestral Grain Пилешко и Калинка MEDIUM & MAXI (12кг)

ND Low Ancestral Grain Пилешко и Калинка MEDIUM & MAXI (12кг)

3.890 ден.
Производител: FARMINA
Шифра на производ: храна
Достапност: На залиха
Количина:

Комплетна храна за возрасни кучиња од средни и големи раси.

Состав: Свежо пилешко месо без коски (20%), дехидрирано пилешко месо (18%), пченица (10%), овес (10%), пилешки масти, јајца во прав, свежа харинга, дехидрирана харинга, сува пулпа од цвекло рибино масло од харинга, билни влакна од грашок, сушен морков, луцерка, инулин, фруктоолигосахаради, екстракт од квасец, сушено јаболко, сушен спанаќ, psyllium (0.3%), сладок портокал, сушени боровинки, натриум хлорид, сушени пивски квасец, корен од куркума (0.2%), глукозамин, хондроитин сулфат.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 30%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 2.9%
Пепел 6.8%
Калциум 1.2%
Фосфор 0.9%
 
ПАКУВАЊЕ
КИЛАЖА 12 кг
СОСТАВ
Масти 18%
ПРОТЕИН 30%

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

РАБОТНО ВРЕМЕ

Пон - Пет: 10:00 до 19:00
Сабота: 10:00 до 15:00

Вет Свет
Никола Тримпаре 27
Скопје, Македонија

Google map link

Контакт

  • +389(0)23161019
  • info@vetsvet.mk

Facebook

Vet Svet © 2021. UKION SHOPS