Sanabelle Sterilized 10 кг

Sanabelle Sterilized 10 кг

4.300 ден.
Производител: BOSCH SANABELLE CAT
Шифра на производ: храна
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

Пакување:

Sanabelle Sterilized е комплетна храна со значително намалена енергија и без житарки за хранливо чувствителни мачки, особено за оние кои имаат тенденција да се здебелат после кастрацијата. Зголемената содржина на сурови влакна обезбедува доволна ситост и смиреност, намалување на телесната тежина и контрола на истата. Исто така, го намалува притисокот врз мускулите, зглобовите, коските и циркулаторниот систем.

Sanabelle Sterilized се карактеризира со:

– намалена енергија

– 20 % месо од живина

– 5% свеж црн дроб

– без житарки

– за кастрирани мачки постари од 12 месеци

Потребна дневна доза

Teжина За константа тежина За намалување тежина
2.0 - 3.0 kg
35 - 45 g
30 - 40 g
4.0 - 5.0 kg
55 - 65 g
45 - 55 g
6.0 - 7.0 kg
70 - 80 g
60 - 70 g
8.0 kg
85 g
70 g
ПАКУВАЊЕ
КИЛАЖА 10 кг

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

РАБОТНО ВРЕМЕ

Пон - Пет: 10:00 до 19:00
Сабота: 10:00 до 15:00

Вет Свет
Никола Тримпаре 27
Скопје, Македонија

Google map link

Контакт

  • +389(0)23161019
  • info@vetsvet.mk

Facebook

Vet Svet © 2021. UKION SHOPS