Брекис уринарна 2кг рефус

Брекис уринарна 2кг рефус

572 ден.
Производител: Brekkies
Шифра на производ: храна
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

Пакување:

Brekkies Cat Urinary Care е специјална диета за мачки со ниско ниво на магнезиум и намалено ниво на рН на урината, кои го подржуваат уринарниот тракт.

Комплетно избалансирана храна за возрасни мачки, специјално формулирана за контрола на pH (6.2), која превенира создавање на уринарни камења и го стимулира правилното функционирање на уринарниот тракт

СОСТАВ: Житарици, месо и животински деривати, дехидриран протеински екстракт, деривати од растително потекло, масло и масти (извор на есенцијални масни киселини), зеленцуци (2% дехидриран грашок, 0,05% дехидрирани моркови), риби и рибни деривати (2 % дехидрирана туна), минерали.

Адитиви/кг. Нутритивни додатоци: Витамин А 27000 IU; Витамин Д3 1800 IU, Витамин Е 150 мг; Феро сулфат монохидрат 237 мг (Железо: 78 мг); Калиум јодит 1,7 мг (Јод: 1,3 мг); Бакар сулфат пентахидрат 30 мг (Бакар 8 мг); Манган сулфат монохидрат 112 мг (Манган: 37 мг); Цинк сулфат монохидрат 220 мг (Цинк: 80 мг); Натриум селенит 0,2 мг (Селен:0,1 мг), Таурин: 882 мг. Зоотехнички додатоци: Амониум хлорид. 5 г.

ПАКУВАЊЕ
КИЛАЖА 20кг
СОСТАВ
Масти 13%
ПРОТЕИН 32,5%

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

РАБОТНО ВРЕМЕ

Пон - Пет: 10:00 до 19:00
Сабота: 10:00 до 15:00

Вет Свет
Никола Тримпаре 27
Скопје, Македонија

Google map link

Контакт

  • +389(0)23161019
  • info@vetsvet.mk

Facebook

Vet Svet © 2021. UKION SHOPS