Адванс за мачки сениори 1,5кг
  • Адванс за мачки сениори 1,5кг

Адванс за мачки сениори 1,5кг

845 ден.
Производител: Адванс
Шифра на производ: храна
Достапност: На залиха
Количина:

Advance Cat Senior е специјално формулиран за стерилизирани мачки стари над 10 години. Висококвалитетна храна богата со калории да се компензира загубата на апетит типичен за возрасни мачки. Растителни влакна и Л- картитин кои помагаат во метаболизирање на мастите и одржување на идеална тежина во оваа возраст нашата мачка. ADVANCE Sterilized Senior има како главни состојки пилешко и јачмен, одличен извор на протеини и влакна за лесно варење и управување со тежината. Ниското ниво на фосфор помага за здрава функција на бубрезите. Содржи хондроитин и глукозамин за зајакнување на ткивото на 'рскавицата и спречување на проблеми со зглобовите типични за возрасни животни. Тауринот кој е суштинска аминокиселина за добар вид и здраво срце. Масните киселини Омега-3 и Омега-6 придонесуваат за здрава кожа и крзно.

Состав: Пилешко (18%), пченка, дехидрирани протеини од свинско месо, протеини од пченка, протеини од пченица, јачмен (8%), дехидрирани протеини од живина, животински масти, хидролизирани животински протеини, репка пулпа, влакна од грашок, рибино масло, дехидрирано јајце, дехидрирани протеини со лосос, калиум хлорид, инулин, пченица,растителни влакна, сол, плазмени протеини, природен извор на имуноглобулини (0,4%), глукозамин (460 мг / кг), хондроитин сулфат (350 мг / кг), природни полифеноли (0,01%).

ПАКУВАЊЕ
КИЛАЖА 1,5 кг
СОСТАВ
Масти 17%
ПРОТЕИН 37%

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

РАБОТНО ВРЕМЕ

Пон - Пет: 10:00 до 19:00
Сабота: 10:00 до 15:00

Вет Свет
Никола Тримпаре 27
Скопје, Македонија

Google map link

Контакт

  • +389(0)23161019
  • info@vetsvet.mk

Facebook

Vet Svet © 2021. UKION SHOPS