Адванс мачки сензитив 3кг
  • Адванс мачки сензитив 3кг

Адванс мачки сензитив 3кг

1.389 ден.
Производител: Адванс
Шифра на производ: храна
Достапност: На залиха
Количина:

ADVANCE Cat Sensitive висококвалитетна храна специјално формулирана за возрасни мачки со чувствителен дигестивен систем. Мачките се многу чувствителни во однос исхраната и многу често страдаат од нарушувања во дигестијата на храната. Чувствителниот дигестивен систем може да се манифестира преку дигестивни проблеми и повремено преку кожни симптоми. За да се спречи овој проблем, исхраната на вашата мачка треба да има високо-сварливи животински протеини како основа.

ADVANCE Cat Sensitive е комплетно  ибзалансиран производ специјално формулиран за мачки со чувствителен дигестивен систем.

Благодарение на формулата заснована на лосос, овој производ е идеален  за мачки со  чувствителен систем за варење, го олеснува варењето на храната и придонесува за подобро здравјето на цревата.

Состав; Лосос (18%), протеин од пченка, ориз (15%), дехидриран протеин од лосос, пченица, животински масти, пченични протеини, пченка, пулпа од репка, калиум хлорид, плазмени протеини, природен извор на имуноглобулини (0,4%), инулин (0,4%), природни полифеноли.

ПАКУВАЊЕ
КИЛАЖА 3кг
СОСТАВ
Масти 16%
ПРОТЕИН 36%

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

РАБОТНО ВРЕМЕ

Пон - Пет: 10:00 до 19:00
Сабота: 10:00 до 15:00

Вет Свет
Никола Тримпаре 27
Скопје, Македонија

Google map link

Контакт

  • +389(0)23161019
  • info@vetsvet.mk

Facebook

Vet Svet © 2021. UKION SHOPS